İnternet Explorer  sayfasını açtığınızda karşınıza gelen ilk sayfayı yani başlangıç sayfasını değiştiren veya sabitleyen bazı virüsler başlangıç sayfanızı değiştirmenizi engelliyor. Araçlar menüsünden internet seçeneklerine girerek Genel sekmesindeki başlangıç sayfası seçeneğinden başlangıç sayfasını değiştirebilirsiniz normal şartlarda. Fakat virüs programları bunu engelleyebiliyorlar.

Bu durumda başlangıç sayfasını değiştirmek için yapmanız gereken nedir ?

İşletim sistemi ve programlar ile ilgili pekçok ayar ve değerler regedit dosyası içerisinde saklanır. Bu sorunu da regedit içerisindeki bir değeri değiştirerek çözebilirsiniz. Peki regedit dosyasını nasıl değiştireceğiz?

Yapmanız gereken windows başlat menüsünden çalıştır seçeneğini açıp gelen kutucuğuna regedit yazarak enter e basmak. Regedit ekranı karşınıza gelecektir. Sağ taraftaki menüden sıra ile aşağıdaki alt kategorileri açarak ulaşacağınız key değerini sıfır ise 1, 1 ise sıfır yapın. Sorun çözülecek ve başlangıç sayfanızı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Başlat > Çalıştır > Regedit
HKEY_CURRENT_USER > Software > Policies > Microsoft > Internet Explorer > Control Panel
Anahtarındaki HomePage değerine tıklayarak 0 olan değerini 1 olarak değiştirin Veya ordaki Değer 1 ise 0 Olarak Değiştirin
Kaynak: www.tekblogcu.com izni ile alımıştır

2 Okunma 05 Mar 2010

Yazar Hakkında

cemil ASLAN {ASLAN cemil}cedubal@gmail.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.