Bebeklerde gaz sorunu ve çözüm yolları, bebek gazına bitkisel çözüm, gaz çıkarma teknikleri, bebeklerde gaz sancısına bitkisel çözüm, gaz çıkarmanın yolları, bebek gazı için bitkisel cozumler, gaz problemi nasıl giderilir, bebek gazi icin bitkisel cozum, Bebek gazi cikartilmasi, bebek gaz şiflı bitkiömer coşkun, bebeklerde gaz çıkarma problemleri, bebeklerde gaz cikarma metotlari, bebeklerdeki gaza bitkisel çözüm, bebeklerde gaz sorununa çözüm, bebeklede gaz sorununa kesin çözüm, gaz , gaz sancısına kesin çözüm, bebeklerin gazı çıkarmanın bitkisel çözümleri, ender saraç bebekteki gaz, yeni dogmus bebegin gazinin cikartilmasi, bebek gaz çözüm

Bebeğin Gazını Çıkarma

Bebeğinizin Gazımı Var?
Bebeğinizin gazı varsa, rahatsız olduğunu anlatan bazı hareketlerde bulunur. Vücudu gerginleşir, sırtını geriye doğru büker, yüzü kızarır ve el ve ayakları hafifçe morarabilir. Gaz sancısı olan bebek gazını çıkarmak için bacaklarını uzatıp kendine çeker, ağlar ve huzursuz olur.

Bebeğinizin Gazını Çıkarma
Besleyici sıvıyla beraber hava da yutulur ve bebek öğününü tamamladığında bu gazdan rahatsız olabilir. Bebek, yuttuğu havadan ya gaz çıkararak ya da geğirerek kurtulabilir. Biberonla beslenirken de ara ara bebeğin gazı çıkarılmalıdır.

Bebeğin gazının çıkarılmasının yolları :

Yüzü Yana Yatacak Şekilde Kucağa Yatırma: Bebeği bir bacağınızın üzerinde yüzü bir yana bakacak, midesi bir bacağınızın üzerinde olacak şekilde kucağınıza yatırın. Bir elinizle bebeği sıkıca kavrayın ve diğeriyle hafifçe sırtına vurun ve ovalayın.

Dik Oturtma: Bebeği kafası öne eğik olacak şekilde kucağınıza oturtun ve bebeği koltuk altından tutarken bir elinizle göğüs bölgesine destek yapın. Bebeğin kafasının öne düşmemesine gayret ederek bebeğin sırtını ovalayın veya hafifçe vurun.

Omzunuza Dayama: Bebeği omuzunuzda sıkıca tutun ve bir elinizle poposunun altından kavrayarak diğer elinizle hafifçe sırtına vurun veya ovalayın.

Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

YORUM KÖŞESİ


11

08 September 2016

Clear all