Çocuklarda Bebeklerde Su Çiçeği Hastalığı, su çiçeği hastalığı, su çiçeğinde neler yememeli, su çiçeği neler yemeli, su çiçeğine ne iyi gelir, bebeklerde gelincik hastalığı, bebeklerde su çiçeği, su çiçegi ishal, su çiçeği hastası ne yemeli, su çiçeği hastalığında neler yemeli, su çiçeği olan ne yemeli, su çiçeği kaşıntısı nasıl giderilir, su ciçeginin cocuk neler yemesi gerekir, su çiçeği hastalığında yapılması gerekenler, çiçek hastalığı nasıl geçer, su çiçeğinde ne yemeli, su çiçeği ağız

Su çiçeği Hastalığı, Çocuklarda Su Çiçeği Hakkında Bilgiler

Suçiçeği nedir, herpeszoster adlı bir virüsün neden ol­duğu, çok bulaşıcı bir hastalıktır. Kızamıkçık gibi bir “damlacık enfeksiyonu”dur. Hastalığın kuluçka dö­nemi, iki hafta sürer ve çocuk, hastalığı dökmeden bir gün öncesinden başlayarak döküntüler kabukla kaplanana dek hastalığı bulaştırır.

Su Çiçeği Hastalığı Belirtiler

Hastalığın karakteristik belirtisi, rahatsız edici, ka­şınan ve gövdeden başlayarak kulakları ve ağzı da içermek üzere yüze ve kollarla bacakların üst kısım­larına yayılan döküntüdür. Küçük, pembe noktalar şeklinde başlayan döküntülerin içleri zamanla su top­lar. Döküntüler, daha sonra patlar ve kabuk bağlar. 7-10 gün sonra dökülen kabukların bıraktığı pembe renkli izler, kısa sürede kaybolur. Döküntü, bedenin her yerinde birden değil de değişik yerlerinde, sıray­la, parça parça ortaya çıkar. Bu nedenle beden üze­rinde, değişik aşamalardaki döküntüler bir arada görülebilir. Çocuk, kaşınma yüzünden rahatsız ola­bilir. Hastalık, genellikle hafif ateş yapar.

Su Çiçeği Hastalığı Tedavisi

Tedavi, kaşınmanın verdiği rahatsızlığın kalaminli losyonlar sürülerek ve hafif uyuşturucular verilerek giderilmesinden oluşur.Döküntülerin, kaşıma nedeniyle iltihaplanması dı­şında önemli bir komplikasyonu görülmez. Sürekli iz bırakan yaralara dönüşebileceği için bu tür iltihap­ların oluşmasına izin verilmemelidir.
Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

, , , , , , , , , , , ,

YORUM KÖŞESİ

2 YORUM YORUM YAPILDI "Çocuklarda Bebeklerde Su Çiçeği Hastalığı, su çiçeği hastalığı, su çiçeğinde neler yememeli, su çiçeği neler yemeli, su çiçeğine ne iyi gelir, bebeklerde gelincik hastalığı, bebeklerde su çiçeği, su çiçegi ishal, su çiçeği hastası ne yemeli, su çiçeği hastalığında neler yemeli, su çiçeği olan ne yemeli, su çiçeği kaşıntısı nasıl giderilir, su ciçeginin cocuk neler yemesi gerekir, su çiçeği hastalığında yapılması gerekenler, çiçek hastalığı nasıl geçer, su çiçeğinde ne yemeli, su çiçeği ağız"

  1. Gül kaplan dedi ki 01 Aralık 11 17:29 

    Çocugum su çicegi cıkardı ne yapmalıyım neler yedirmeliyim

  2. admin dedi ki 01 Aralık 11 20:02 

    Hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz. Biz sadece haber yayımcılığı yapan bir paylaşım sitesiyiz.


11

07 September 2016

Clear all