Hashimoto Tiroidi Olan Hastaların Dikkat Etmesi Gerekenler, haşimoto tiroiditi, haşimato hastalığı bitkisel tedavi, bitkisel tedavi hashimoto, hashimoto bitkisel tedavi, tiroidi olan ne yemeli, hashimoto tiroid doğal tedavisi, hashimoto tiroiditi, hashimoto bitkisel, haşimato HASTALIĞI OLANLARIN DİKKAT ETMESİ GEREKENLER, hashimoto bitkisel tedavisi, hashimoto tiroiditi beslenme, SARAÇOĞLU HAŞİMOTO, haşimato hastalığında beslenme, ahmet maranki şifalı bitkiler hashimoto tiroiditi, haşimato kilo yaparmı, haşimoto bitkisel, haşimato hastalığında bitkisel tedavi, haşimatoda diyet, haşimato tiroidi ibrahim saraçoğlu, hipo troid hastalarina faydali bitkiler neler

Hashimoto Tiroidi Olan Hastaların Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:
• İyotlu tuzlar ve iyotlu öksürük şurupları kullanmayın.

• Kan selenyumu düşükse Selenyum desteği alabilirsiniz. Günde 100-200 mikrogram selenyum almak hastalığınız için yararlı olabilir.

• Tiroid hormon ilaçlarını aç karnına için. Midenizde ağrı yapıyorsa tok karnına alın, ancak en doğrusunun aç karnına alınması olduğunu unutmayın. Aç karnına alınan ilacın emilimi daha iyi olur.

• İlacınızı her zaman aldığınız öğünde almayı unutursanız bir sonraki öğünde alın, Bir gün önce almayı unutmuşsanız ertesi günü sabah ve akşam 2 kez alın.

• İlacı aldığınız öğünde başka ilaç almamaya çalışın. Özellikle kalsiyum, demir ve mide ilaçları tiroid ilacının emilimini bozar.

• Hamile kalmayı düşünen kadınlar Endokrin doktoruna mutlaka ilaç konusunda danışmalıdır. Hamile kalınca da tiroid ilaçları alınacaktır. Çocuğa zararı yoktur. Tiroid ilacı almazsanız düşük riski artar. Doğum sonrasında da kontrollerinizi yaptırın.
Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

,

YORUM KÖŞESİ


11

07 September 2016

Clear all