Kişilik Bozukluğu Durumlarında Neler Yapılmalı, kötü hisler nasil gidertilir?, anksiyete bozukluğu içinden konuşma, anksiyete bozukluğu aile ne yapmalı, konusma bozuklugu fobilerden kurtulmak, kişilik neler yapılmalı, kişilik bozuklukları hayal kurma, kisilik bozuklugunda korku, kişilik bozukluğu ne yapmalı?, kendi kendine konusmak neden olur, kendi kendine konuşma neyin belirtisi, konuşma bozuklukLUĞU NE BELİRTİSİ, kötü hayaller kurmak nedir, kötü hislerden kurtulmak, kötü kişilikler neler, obsesif kişilik ne yapmalı, obsesif kompulsif bozukluk ölüm korkmak ne yapılmalı, obsesyon kendılıgınden gecer mı, obsesyonda psikoloğun faydası, okb kendi kendine konuşma, kendi kendine konuşma hayal kurma

Kişilik bozukluğu (anksiyete), huzursuzluk, korku ya da endişe ile ilişkili kötü hislerin kişinin ruh ve aklında birleştirilmesidir.

Herşeyden korkma ve kaçma belirgin belirtileridir. Kalp çarpıntısı, yorgunluk, bulantı, göğüs ağrısı, nefes darlığı, mide ve baş ağrısı gibi fiziksel etkiler ile kendini gösterir. Panik atakla ortak yanları vardır.

Günlük yaşamdaki herşey, herkes ve heryerden korkma, kaygı içinde olmak, kişiye huzursuzluk verir. Yanlış düşüncelere kapılma durumu, hayal kurma ve buna inanarak yaşama durumu vardır. Kişinin okul, iş, ev ve sosyal hayatı fazlasıyla etkilenir.

Sinirlilik, terleme, düşünme-karra verme güçlüğü, konsantrasyon güçlüğü, sık tuvalete gitme, titreme, uykuda düşme, kendi kendine konuşma diğer belirtilerdir. Depresyon, alkol, uyuşturucu, fobiler, obsesif kompulsif bozukluk diğer anksiyete bozukluklarıdır. Genetik ve çevresel faktörler nedenleridir. Beyin üzerindeki mesajlar sinirlerden doğru taşınmazsa anksiyeteye neden olur.

Çevresel faktörler ise, travma, taciz, ölüm, kaza, ayrılıklar, mekan değişikliği gibi sebepleri vardır. Kafein ve nikotin kötüleştirebilir. Ergenlikte sık rastlanır. Kadınlarda daha çok görülür. Çoğu kişide günümüzde görülmeye başlanmıştır. Kötü hayat şartları bunu tetikler.

Tedavisi için, mutlaka psikolog ya da psikiyatrist desteği alınmalıdır. Korku veren ve istenmeyen yerlerden ve kişilerden uzaklaşmak, huzurlu bir ortama kavuşmak, pozitif kişilerle birlikte olmak kesin tedavilerindendir.
Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

YORUM KÖŞESİ


11

07 September 2016

Clear all