MİDE VE BAĞIRSAK GAZI NASIL OLUŞUR, mide gazı için ne yemeli, mide ve bağırsakta ğaz sıkışması, mide gazını nasıl önleriz, MİDE BAĞIRSAK AZI İLAÇI, bağırsak gazı olanlar nasıl kilo verir, miydedeki bakterileri nelerden oluşur, mide ağrısında ne yemeli, mide gazı nasıl önlenir, mide sıkışmasına bitkisel çözüm, mide sıkışmasına şifalı bitkiler, MİDE VE BAĞIRSAKTA BAKTERİ, bağırsak gazı için kesin çözüm, mide ve bağırsaktaki gaz sıkışmasına ne iyi gelir, midedeki gaz problemi icin ne yemeli, midenin gaz yapması nasıl önlenir, midenin gazını cıkarmak ıcın şifalı bitki, midenin sıkışması nedendir, neden bagırsak gaz yapar, neden gaz yaparız

Yenilen gıdaların kana karışabilmesi için hazım sırasında yiyecek maddelerindeki her şeyin parçalanması gerekir. Proteinler tek tek amino asitlere, yağlar yağ asitlerine, karbonhidratlar (hem basit hem karmaşık olanları) ise tek tek glukoz ya da eşdeğeri moleküllere dönüşecek şekilde parçalanır. Her hangi bir gıda midede ya da ince bağırsakta tümüyle parçalanmadığı zaman gaz oluşur. Yani yiyecek maddesi hazmedilmeden kalın bağırsağa geçmiş demektir.

 Örneğin vücudunuz laktozu tolere edemiyorsa, demek ki bağırsaklarınızda, kanınıza karışabilmesi için laktozu parçalayan ve onu iki şeker molekülüne ayıran laktaz denen enzim bulunmuyor demektir. Laktaz olmadığı zaman laktoz parçalanmadan mideden ince bağırsağa ve oradan da yine parçalanmadan kalın bağırsağa geçer.Laktoz burada, doğal bağırsak faunasının bir parçası olan binlerce aç bakteri ile karşılaşır.

 Bu bakteriler laktozu hazmetmekten büyük bir keyif alacaklardır. Bu bakteriler, aynı ekmek mayasının ekmeği mayalamak için karbon diyoksit üretmesi gibi, birçok çeşit gaz üretirler. Metan, hidrojen, ve hidrojen sülfür gibi gazlar, kalın bağırsaktaki bakterilerin ürettiği bilinen gazlardır. Bağırsak gazı ile ilişkilendirdiğimiz koku ise, hidrojen sülfürün marifetidir.Bazı gıdalar, diğerlerine oranla daha çok gaz yaparlar çünkü içlerinde hazmedilemeyen  karbonhidrat miktarı daha yüksektir. Tahmin edebileceğiniz gibi fasulye bunların başında gelir.

Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

,

YORUM KÖŞESİ


11

07 September 2016

Clear all