PARMAK AĞRILARI İÇİN DOĞAL ÇÖZÜMLER, parmaklarda ağrı, parmak ağrıları, parmak agrilari, doğal çözümler kangren, küçük parmakta ağrı, parmaktaki agrılar, parmaklardaağrı, parmak kökü ağrısı, parmak eklemlerine bitkisel çözüm, parmak ağrısınına ne iyi gelir, parmakda ağrı, parmak ağrısına bitkisel çözüm, parmak ağrısına bitkisel, parmak ağrısı için bitkisel çözümler, parmak ağrımasına ne iyi gelir, parmak ağrılarına neler iyi gelir, uçuk için doğal çözümler, parmaklarda AĞRI, parmaklarda ağrılar, parmmak agrılarına şifalı bitkiler

Bazı zamanklarada, insanların parmaklarında ağrı oluşabilir. Bu, bazen kireçlemelerden, bazende çok fazla zorlamaktan kaynaklanabilir. İşte bu küçük ama önemli sorun için doğal önerilerimiz var. 3 ayrı tarif veriyoruz.
GEREKEN MALZEMELER :
* Kişniş otu kökü,
* Kına,
* Arpa unu,
* Kayakoruğu otu,
* Sirke,
* Zeytinyağı
HAZIRLANIŞI : Kişniş otunun kökü, havanda dövülerek ezilir. Ele­nerek elde edilen kök tozuna, aynı miktarda kına ilave edil­dikten sonra, krem kıvamına gelinceye kadar, sirkeli suda yoğrulur. Hazırlanan kremden, ağrıyan yere gün aşırı(İKİGÜNDE BİR ) sürülür.
* Arpa unu, bir gün süreyle sirke dolu bir kapta din­lendirilir. Süzüldükten sonra, elde edilen posa, yakı kıva­mına gelinceye kadar, zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan yakı, parmaklara sürülerek temiz bir bezle sarılır. Bu teda­vi yöntemine, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer uygulanır.
* Kayakoruğu otu, sıcak suda beş dakika süreyle kay­natılarak süzülür. Elde edilen posa, pomad kıvamına ge­linceye kadar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan pomad parmaklara sürüldükten sonra bir bezle bağlanır. Bu te­davi, gün aşırı yenilenerek uygulanır.

Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

YORUM KÖŞESİ


11

07 September 2016

Clear all