Bazı zamanklarada, insanların parmaklarında ağrı oluşabilir. Bu, bazen kireçlemelerden, bazende çok fazla zorlamaktan kaynaklanabilir. İşte bu küçük ama önemli sorun için doğal önerilerimiz var. 3 ayrı tarif veriyoruz.
GEREKEN MALZEMELER :
* Kişniş otu kökü,
* Kına,
* Arpa unu,
* Kayakoruğu otu,
* Sirke,
* Zeytinyağı
HAZIRLANIŞI : Kişniş otunun kökü, havanda dövülerek ezilir. Ele­nerek elde edilen kök tozuna, aynı miktarda kına ilave edil­dikten sonra, krem kıvamına gelinceye kadar, sirkeli suda yoğrulur. Hazırlanan kremden, ağrıyan yere gün aşırı(İKİGÜNDE BİR ) sürülür.
* Arpa unu, bir gün süreyle sirke dolu bir kapta din­lendirilir. Süzüldükten sonra, elde edilen posa, yakı kıva­mına gelinceye kadar, zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan yakı, parmaklara sürülerek temiz bir bezle sarılır. Bu teda­vi yöntemine, sabah ve akşam olmak üzere günde iki sefer uygulanır.
* Kayakoruğu otu, sıcak suda beş dakika süreyle kay­natılarak süzülür. Elde edilen posa, pomad kıvamına ge­linceye kadar zeytinyağı ile yoğrulur. Hazırlanan pomad parmaklara sürüldükten sonra bir bezle bağlanır. Bu te­davi, gün aşırı yenilenerek uygulanır.

Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

Etiketler: 3 Okunma 22 Haz 2010

Yazar Hakkında

cemil ASLAN {ASLAN cemil}cedubal@gmail.com

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.