30 Nisan 2010 Cuma günü saat 10:30‘dan itibaren ygs sınav sonucunuzu görmek için http://ygs.osym.gov.tr/  ve http://ygs2010.osym.gov.tr adreslerine tıklayarak öğrenin.

CEP TELEFONUNUZDAN ÖĞRENEBİLECEKSİNİZ

 YGS sonuçları için gsm şirketleride öğrencilere bilgilerini ulaştırmak için harekete geçti. Avea, abonelerinin YGS sonuçlarını öğrenebilmeleri için cep telefonundan mesaj çekmelerinin yeterli olduğunu belirtti. Eğer Avea abonesi iseniz yapmanız gereken şey, telefonunuzun mesaj bölümüne girerek; OSYM – boşluk – CEP1 CEP2 CEP3 CEP4 CEP5” yazıp 3366′ya göndermek…Ve bu kampayadan yararlanmak sadece 0,40 lira ile ücretlendirilecek…

YGS’DE BİR PUAN İPTAL EDİLDİ

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 11 Nisan’da yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) yer alan matematik testindeki 20 numaralı sorunun, çift yanıtlı olduğu için iptal edildiğini bildirdi. Yarımağan, Hürriyet’e, “Uzmanlarımız iddia edilen bütün soruları incelediler. Bu soru dışında diğer sorularda iptal edilmesini gerektirecek bir hata olmadığına karar verdiler. Adaylar tedirgin olmasınlar. Hepsinin puan hesaplamalarında soruyu doğru yanıtlamış olarak kabul edeceğiz” bilgisini verdi.

HANGİ ADRESLERDEN SONUCA ULAŞILACAK?

11 Nisan 2010 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavının (YGS) değerlendirilme çalışmaları tamamlanmış olup, sonuçlar 30 Nisan 2010 Cuma  günü saat 10:00′da Yükseköğretim Kurulu toplantı salonunda basına açıklanacaktır. Adaylar sonuçları 30 Nisan 2010 Cuma günü saat 10:30‘dan itibaren http://ygs.osym.gov.tr ve http://ygs2010.osym.gov.tr internet adreslerinden öğrenebileceklerdir.

Kaynak: tekblogcu.com

Yazar Hakkında

cemil ASLAN {ASLAN cemil}cedubal@gmail.com

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • eda 30 Mart 2014

      ben hala sınavsonucumu ögrenmedim tam olarak nerdem ögrenebillirm caba


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.